Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16704593



*

nr 1670 4593


Mia Sandberg

(f. 1947), Sverige


Skulptur, Torso på träsockel, keramik. Höjd: 27 cm


Kondition: skada nagg

Mia Sandberg, svensk målare och artist, född 1947.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

lördag 21 december 2024
kl 18:16:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/12 21:11:41 1      100 kr
21/12 17:11:51 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Mia Sandberg

Mia Sandberg, svensk målare och artist, född 1947.

Läs mer om Mia Sandberg
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk mia sandberg skulptur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torso på träsockel
  • 8206 Brevpress
    brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:11
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:52
  • 8123 Ikoner
    8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8130 Kärl
    Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:48
  • 7128 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:58
  • 8128 Skulptur
    fabeldjur, sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:17




Ladda ner broschyr